「Path of Exile」創意總監:「我一定會去學習暗黑破壞神4的地毯是怎麼做的。」

psodiablo4img | 吹著魔笛的浮士德

Advertisement

當「Path of Exile」的創意總監及共同創辦人 Chris Wilson 接受 GRY Online 專訪時,談到了他們對於「暗黑破壞神 4」的看法時…..

Piotr Maciejczak:你的團隊是否從Diablo IV的首次亮相中學到了什麼?有沒有什麼事情做得特別好或者明顯的失敗,讓你們重新思考設計選擇?

Jonathan Rogers:「老實說,我不會說我們陷入了它們所踩中的各種坑,我認為我們在這方面做得很好,也對我們的設計決策充滿信心。我認為《暗黑破壞神 4》是與我們作品截然不同的遊戲,它們朝著 MMO 的方向轉變,與《Path of Exile》相比已經是不同種類的遊戲了,實際上玩了暗黑 4 以後,我並不覺得它是一款動作 RPG,而更像是 MMO 的氛圍。暴雪邁向了不同的方向,這對我們來說是好事,它們作它們想要的,我們做我們想做的,當然,我必須說一下,《暗黑破壞 4》裡確實有著非常好看的地毯,我肯定會去了解它們渲染地毯的技術。」

Piotr Maciejczak: Czy jest coś, czego Twój zespół nauczył się dzięki premierze Diablo IV? Coś wypadło na tyle dobrze lub okazało się taką porażką, że skłoniło to Was do ponownego przemyślenia wyborów projektowych?

Jonathan Rogers: Szczerze mówiąc, nie powiedziałbym, że wpadliśmy w jakąkolwiek z pułapek, w które wpadli oni [Blizzard – przyp. red.]. Myślę, że pod tym względem dobrze sobie radzimy. Pozostaję pewny naszych decyzji projektowych. Powiedziałbym, że Diablo IV to zupełnie inna gra niż nasza, a oni [Blizzard – przyp. red.] znacznie mocniej skręcili kierunku MMO – w sposób, w jaki my nie idziemy. Zatem tak, to naprawdę inna produkcja. Gdy w nią gram, nie mam chociażby wrażenia, że jest to RPG akcji. Dla mnie to raczej… klimat MMO. Wydaje mi się więc, że oni [Blizzard – przyp. red.] poszli w innym kierunku niż my, co jest dla nas dobre, ponieważ my robimy swoje, a oni robią swoje. Mają za to cholernie dobrze wyglądające dywany. Powiem ci, że zdecydowanie podpatrzę tę ich umiejętność do renderowania dywanów.

情報源:„Zawartość i jakość PoE 2 pobije na łeb PoE 1” – nasza rozmowa z twórcami Path of Exile 2

精美的地毯,聽起來跟駱駝會叫以及德魯伊的毛髮一樣動人
…………………………………….↓

5a813977

 

 點一下追蹤 IG 與吹著魔笛的浮士德粉絲團 🙏

追蹤 Instagram👍https://lihi3.cc/vlzV5

↓追蹤 Facebook 專頁↓